Parapety wewnętrzne

Dostępność i różnorodność materiałów sprawiła, że każdy może dobrać odpowiednie parapety wewnętrzne do swoich indywidualnych potrzeb. Mamy do wyboru bardzo dużo możliwości, od parapetów wewnętrznych z drewna, plastiku, metalu, konglomeratu, do szlifowanego betonu lub tradycyjnego lastryko.

Firmy oferują wykonywanie parapetów wewnętrznych z kamienia naturalnego, jakim jest marmur. Parapety wewnętrzne z marmuru bardzo dobrze komponują się z większością przestrzeni użytkowych, przez co często takie parapety są zamawiane przez banki lub do pomieszczeń biurowych. Przeważnie parapety wewnętrzne z marmuru ze względu na swoje możliwości fizykochemiczne są szeroko stosowane w budownictwie, są łatwe do utrzymania oraz posiadają bardzo wysokie walory estetyczne. Materiały kamienne jak marmur, sprowadzane są z wielu odległych części świata jak Indie czy Brazylia. Ale są również sprowadzane z Ukrainy i Litwy, gdzie dostępność tego surowca jest o wiele większa niż w Polsce. Parapet z marmuru, dzięki dostępnym technologiom, możemy obrabiać w dowolne kształty, w zależności od zamówienia klienta, gustu oraz projektu architekta. Układy żyłek w marmurze dają się eksponować w dowolny sposób, co dodatkowo ułatwia obróbkę kamienia. Należy również pamiętać, że marmur jest dziełem natury, a co za tym idzie produkt docelowy może w niewielkim stopniu różnić się od próbek. Powierzchnia parapetów marmurowych jest doskonale wypolerowana, a wykończenie brzegu parapetu może być dowolnego kształtu.

Inna odmiana parapetów wewnętrznych są parapety z konglomeratu. Parapet z konglomeratu jest tańszy niż parapet z marmuru, drewna i jest porównywalna z ceną parapetu plastykowego. Konglomeraty to produkty przemysłowe składające się z 95% z rozdrobnionego kamienia naturalnego (głównie marmuru), a pozostałe 5% stanowią, żywica poliestrowa lub biały cement oraz spoiwo. Parapety wewnętrzne z konglomeratu posiadają parametry przewyższające kamień naturalny, a dzięki znikomej absorpcji wody parapety z konglomeratu nie ulegają poplamieniu i są łatwe w pielęgnacji. Konglomerat pozwala na produkcję parapetów w szerokim wachlarzu kolorów, co w połączeniu z łatwą i fachową obróbką, daje szeroką gamę rozwiązań i zastosowań, pozwalającą spełnić większość wymogów stawianych przez klientów. Dodatkowym atutem jest odporność na ścieranie, co pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu przez długi czas.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.