Parapety wewnętrzne

Dostępność i różnorodność materiałów sprawiła, że każdy może dobrać odpowiednie parapety wewnętrzne do swoich indywidualnych potrzeb. Mamy do wyboru bardzo dużo możliwości, od parapetów wewnętrznych z drewna, plastiku, metalu, konglomeratu, do szlifowanego betonu lub tradycyjnego lastryko.

Firmy oferują wykonywanie parapetów wewnętrznych z kamienia naturalnego, jakim jest marmur. Parapety wewnętrzne z marmuru bardzo dobrze komponują się z większością przestrzeni użytkowych, przez co często takie parapety są zamawiane przez banki lub do pomieszczeń biurowych. Przeważnie parapety wewnętrzne z marmuru ze względu na swoje możliwości fizykochemiczne są szeroko stosowane w budownictwie, są łatwe do utrzymania oraz posiadają bardzo wysokie walory estetyczne. Materiały kamienne jak marmur, sprowadzane są z wielu odległych części świata jak Indie czy Brazylia. Ale są również sprowadzane z Ukrainy i Litwy, gdzie dostępność tego surowca jest o wiele większa niż w Polsce. Parapet z marmuru, dzięki dostępnym technologiom, możemy obrabiać w dowolne kształty, w zależności od zamówienia klienta, gustu oraz projektu architekta. Układy żyłek w marmurze dają się eksponować w dowolny sposób, co dodatkowo ułatwia obróbkę kamienia. Należy również pamiętać, że marmur jest dziełem natury, a co za tym idzie produkt docelowy może w niewielkim stopniu różnić się od próbek. Powierzchnia parapetów marmurowych jest doskonale wypolerowana, a wykończenie brzegu parapetu może być dowolnego kształtu.

Inna odmiana parapetów wewnętrznych są parapety z konglomeratu. Parapet z konglomeratu jest tańszy niż parapet z marmuru, drewna i jest porównywalna z ceną parapetu plastykowego. Konglomeraty to produkty przemysłowe składające się z 95% z rozdrobnionego kamienia naturalnego (głównie marmuru), a pozostałe 5% stanowią, żywica poliestrowa lub biały cement oraz spoiwo. Parapety wewnętrzne z konglomeratu posiadają parametry przewyższające kamień naturalny, a dzięki znikomej absorpcji wody parapety z konglomeratu nie ulegają poplamieniu i są łatwe w pielęgnacji. Konglomerat pozwala na produkcję parapetów w szerokim wachlarzu kolorów, co w połączeniu z łatwą i fachową obróbką, daje szeroką gamę rozwiązań i zastosowań, pozwalającą spełnić większość wymogów stawianych przez klientów. Dodatkowym atutem jest odporność na ścieranie, co pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu przez długi czas.